Wykłady z Magozofii Profesora Telewala #1 – Rzecz o Duszy

Wykłady z Magozofii Profesora Telewala #1 – Rzecz o Duszy

-Czym jest Dusza? Co do tego dwóch mędrców jak dotąd nigdy nie było skłonnych się zgodzić. Mimo wszystko jednak wiemy o naturze Duszy całkiem sporo. Wiemy na przykład, że Dusza jest iskrą, która czyni ciało i umysł człowieka żywy. Bez Duszy – a uwierzcie mi, są istoty, które potrafią ją skraść – Człowiek, nawet Przebudzony jest tylko wrakiem, powoli wypalającym się z uczuć i myśli. Może trwać nawet przez lata, ale jest to wegetacja na wpół żywej istoty, zapominającej szybko jakie to uczucie być Człowiekiem. Niestety, najsilniejsze – czyli zazwyczaj najgorsze – uczucia odchodzą najpóźniej, a ofiara zachowuje pamięć i świadomość do samego końca. Co oznacza, że cały spryt i intelekt, jaki posiadali nie jest ograniczony moralnością i sumieniem… Niektórzy tracą w tej sytuacji rozum i człowieczeństwo – wiele bezsensownych zbrodni popełnianych jest przez żywe trupy pozbawione duszy. Niestety, większość morderców nie ma takiego wytłumaczenia, statystyki zbierane przez naszych kolegów z Rady Niezależnych wahają się od trzech do pięciu bezdusznych na stu Śpiących popełniających ciężkie przestępstwa.
Telewal podchodzi do laptopa i uruchamia filmik, wyświetlany na dużym ekranie LCD służącym również za tablicę.

>>>Odtwarzane: ~bezduszy.mkv<<<
Zaniedbany, przedwcześnie postarzały mężczyzna, skulony w pozycji płodu na łóżku w pozbawionym mebli pokoju. Nie wygląda najlepiej – jest jakby poszarzały, znajduje się na skraju katatonii, a jego twarz nie wyraża absolutnie niczego.
-Spoza ekranu: Czy pamiętasz, jakie to uczucie Czynić Magię?
Mężczyzna wygląda zza swoich kolan, jego twarz wyraża absolutną rozpacz, wykrzywiona niemal nieludzkim grymasem bólu.
Mężczyzna: Zapominam! Boże, zapominam!!! (okrzyk rozpaczy, aż do granicy możliwości ludzkiego gardła)
>>>Koniec nagrania<<<

Telewal odchodzi od ekranu, który gaśnie. Widać na jego spokojnej twarzy cień emocji.
-Pacjent, którego widzieliście niestety już nie żyje. Odebrano mu Duszę i wraz z nią utracił możliwość czynienia Magii. Niestety, mimo usilnych starań nie udało się jej odzyskać. Prawdopodobnie została pochłonięta przez którąś z istot uważających Dusze za przysmak, szczególnie Przebudzone. Również Przebudzeni posiadają możliwość manipulacji Duszą, jednakże nie będę się zagłębiał w szczegóły. Jeszcze dziś Mandaryn wspomni wam jakie są konsekwencje… prawne zajmowania się takimi ohydnymi praktykami.
Wykładowca zdejmuje okulary, przeciera czoło i sięga po szklankę z wodą, wypijając ją na raz. Okulary wracają na swoje miejsce a Telewal kontynuuje.
-Dusza jest czymś więcej niż tylko nieuchwytną i nienamacalną ideą. Można ją stracić. Można też ją zszargać i zabrudzić. Najprostszym sposobem na to jest kontakt – potencjalnie jakikolwiek – z Otchłanią. Wyjaśniono wam już, czym jest i dlaczego należy się jej wystrzegać?
Pełne napięcia milczenie z sali. Jedno ciche ‚Nie.’ ze strony jednego ze studentów.
-Więc będzie to przedmiotem zajęć z Supernologii. Ja powiem wam tylko tyle – dopóki nie odbierzecie swojego dyplomu i gratulacji od Rady i Hierarchy, unikajcie jakiegokolwiek kontaktu z Otchłanią. Pozostawcie to tym, którzy musieli skazić się wiedzą i kontaktem walcząc z nią. I na bogów, dziękujcie Wyroczniom, że nie Przebudziliście się w Warszawie.
Uśmiecha się pod nosem patrząc na reakcje słuchaczy. Machnięciem ręką zbywa pytania z sali i kontynuuje.
-Duszę można również uszkodzić, lub nadwątlić korzystając z pewnych zakazanych praktyk magicznych, których nie będę nazywał – winniście jedynie wiedzieć, że są zakazane i okryte tajemnicą dla waszego własnego dobra. Taką skazę możecie rozpoznać i trudno się pomylić w tej materii. Jeśli kiedykolwiek zdarzy wam się zauważyć coś takiego, chociażby u Śpiących, musicie to zgłosić natychmiast Strażnikom Zasłony, lub w ostateczności Straży Consilium, lub swojemu Mistrzowi…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: