Inspiracje #1 – Strażnicy Zaginionej Doliny

Strażnik spośród Jeźdźców Wiatru

Jednym z serwisów, które regularnie przeglądam jest DeviantArt. Wbrew nazwie można tam znaleźć nie tylko śmieci związane z różnymi, czasami naprawdę niesmacznymi fetyszami, takimi jak chociażby furry. Warto z niego korzystać, można tam bowiem znaleźć konta ogromnej liczby artystów, szczególnie tych związanych z fantastyką i grami fabularnymi.

Jednym z tych, których dzieła potrafią zachwycić i zainspirować jest Sandara, rysowniczka z Singapuru. Powyższy rysunek jest jej najnowszym dziełem i posłużył mi właśnie jako inspiracja dla poniższego szkicu…

Strażnicy Zaginionej Doliny

Zaginiona Dolina jest jedną z nielicznych stałych placówek, jakie posiadają siły zbrojne Iopos poza najbliższymi okolicami miasta. Ukryta między wyjątkowo nieprzyjaznymi szczytami jest niedostępna w inny sposób, niż z powietrza. Dolinę w której się znajduje została wyżłobiła jedna z wartkich górskich rzek, znikających w czeluściach ziemi zupełnie bez śladu na drugim jej krańcu. Strażnica została założona kilkanaście lat temu, w celu zbierania informacji na temat powietrznych szlaków handlowych z Jerris, działań trolli z przymierzy Ognistej Łuski i Poszukiwaczy niebios, oraz t’skrangów z Domu Ishkarat. Obecnie priorytetem jest dlań śledzenie okrętów z Jerris wyruszających w stronę Travaru, oraz zwiadowczych statków Therańskich, które coraz częściej zapuszczają się w te okolice. Z całą pewnością Denairastowie chcieliby wiedzieć co skłania therańską marynarkę do ryzykowania lotów między terytoriami przymierzy Kryształowych Łupieżców…

Placówka składa się z niezbyt wysokiej wieży strażniczej, oraz kilku budynków wzniesionych u jej stóp. Pod wieżą znajduje się niewielki labirynt korytarzy i pomieszczeń,  w większości niewykorzystanych. Pochodzą one jeszcze sprzed pogromu, kiedy dolina była miejscem zamieszkałym i pełnym życia. Samą wieżę wzniesiono na fundamentach budowli, która najprawdopodobniej była przeznaczona do cumowania powietrznych okrętów, które przybywały tu by handlować z mieszkańcami doliny. Prócz tych fundamentów pobieżny zwiad ujawnił ślady kilku kopalń i ledwie widoczne ruiny przedpogromowej osady. Zwiadowcy sugerowali, że z całą pewnością gdzieś w okolicy musi być ukryty nieznany badaczom Kaer, jednakże informacje na jego temat nie były dostępne w archiwach Iopos.
Nieopodal umieszczono solidną kamienną platformę, na której lądują najważniejsi członkowie załogi Strażnicy – krzepkie górskie gryfy, wraz ze swoimi jeźdźcami. Są one o wiele większe, silniejsze i bardziej wytrzymałe niż ich Barsawiańscy kuzyni – pochodzą najprawdopodobniej z terenu dawnego królestwa Shosary. Dzięki temu mogą one bez trudu nosić jeźdźca i lekki pancerz chroniący najbardziej wrażliwe punkty.

Załoga Strażnicy składa się aż z dziewięćdziesięciu dwóch Dawców Imion. Trzydziestu sześciu z nich to zbrojni, stanowiący trzyzmianową załogę wieży. W każdej zmianie znajduje się trzech Adeptów – Łucznik, Wojownik lub Fechtmistrz, oraz Dowódca Zmiany. Trzej Dowódcy Zmian to:

  • Fistarg Twardoręki. Potężny Troll Zwiadowca, który dowodzi również wędrującymi po górskich ścieżkach patrolami pieszymi. Swój przydomek zawdzięcza on kryształowej protezie, którą zastąpił utraconą prawą dłoń.
  • Bannus Efimus, Człowiek Wojownik. Therański renegat, którego lojalność wobec Iopos jest zadziwiająco niezachwiana. Sprawuje on również funkcję „oficera politycznego” placówki.
  • Sariala’nne Łamiąca Ciernie. Elfka Złodziejka pałająca gorącą nienawiścią do mieszkańców Krwawej Puszczy. Jej dawna przynależność do gangu Vistrosha z Kratas wydaje się być tego przyczyną.

Drugą grupę stanowią dwa tuziny zwiadowców, którzy w trzyosobowych grupkach na zmianę patrolują okoliczne szczyty, a także zaopatrują placówkę w świeże mięso, ryby, orzechy i zioła. Jest wśród nich kilku adeptów, ale żaden z nich nie osiągnął jeszcze Trzeciego Kręgu.

Najważniejszym z oddziałów z całą pewnością są Jeźdźcy Szarego Wiatru. Są to dosiadający górskich gryfów zwiadowcy i agenci do specjalnych zadań, elitarna jednostka będąca na usługach Powierników Zaufania. Dowodzeni przez Mordekaia Skrwawionego, pokrytego bliznami Człowieka Powietrznego Żeglarza, żyjącego jedynie dzięki licznym Amuletom Krwi. Pała on niezwykłą nienawiścią do Throalu, gdyż spora część jego ran pochodzi z czasów gdy służył królestwu jako Poszukiwacz Przygód.
Wśród jeźdźców tylko Mordekai, oraz jego dwóch poruczników nie są elfami*. Są to Takkai i Tekkai, dwoje wietrzniackich bliźniaków. Jedno z nich podąża dyscypliną Powietrznego Zwiadowcy, zaś drugie Władcy Wiatru. Niestety, ze względu na ich uderzające podobieństwo i zwyczaj noszenia identycznych strojów nie da się ich odróżnić – jedynie Mordekai zdaje się być do tego zdolny.
Jeźdźcy składają się z samych Adeptów na kręgach Czeladnika, którzy prócz więzi krwi ze swoimi wierzchowcami składają jako Grupa przysięgę na wierność klanowi Denairastów i Powiernikom Zaufania. Zgodnie z przewidywaniami, rotacja wśród jeźdźców jest dość duża i z pierwszej jednostki pozostaje jedynie Mordekai i jego dwoje poruczników, jednakże nowi rekruci pojawiają się bardzo szybko…

Spośród pozostałych 20 Dawców Imion większość to personel pomocniczy, wraz z Dowódcą strażnicy i jego doradcami. Dowódcą jest jeden z Powierników Zaufania, zawsze w towarzystwie dwóch, lub trzech przedstawicieli tej grupy. Zmienia się on co pół roku, czasami częściej. Jak do tej pory żaden spośród członków załogi Strażnicy nie zdołał dowiedzieć się dlaczego… i przeżyć.

* Elfy jako niezwykle zwinne i obdarzone bystrym wzrokiem, a także bardzo lekkiej budowy znakomicie sprawdzają się jako jeźdźcy gryfów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: